• Akú máš pozíciu v tvojej firme?
Zakladateľ a CEO
  • Ak by si mal v skratke zhrnúť tvoj profesný život, čo by si zdôraznil?
Vyštudoval som informatiku na univerzite Télécom ParisTech, kde som sa venoval rozpoznávaniu obrazu a umelej inteligencii. Som autorom revolučného a mimoriadne rýchleho algoritmu na analýzu a porovnávanie odtlačkov prstov, ktorý sa pravidelne umiestňuje na prvých miestach rozličných benchmarkov a porovnávacích testov. Spoločnosť Innovatrics som založil vo Francúzsku so svojim profesorom a spolužiakom a v roku 2006 som ju preniesol na Slovensko. So súčasným počtom vyše 130 zamestnancov a vyše 16 ročnou praxou patrí Innovatrics medzi svetovú špičku v oblasti biometrických technológií zameraných na identifikáciu a verifikáciu osôb na základe odtlačkov prstov, rozpoznávania tváre a dúhovky. V roku 2016 som získal cenu Technologický podnikateľ roka v súťaži EY Podnikateľ roka.
  • Čo si najviac ceníš z toho, čo si doteraz dosiahol?
Cením si to, že Innovatrics dodal viac ako 500 projektov vo viac ako 80 krajinách sveta. Napriek tomu, že sme technologickou firmou, náš produkt je veľmi ľudský. Je ním dôvera, ktorú vďaka našej technológii vnášame do každodenných interakcií. Počas 16 rokov na trhu sme overili identitu viac ako miliarde ľudí a uľahčili im tak prístup k pôžičke, zabezpečili právo voliť, pomohli zadržať nebezpečné osoby či urýchliť kontrolu na hraniciach. Som hrdý na to, že naša biometria pomáha ľuďom fungovať lepšie v dnešnom stále viac digitálnom svete.
  • Čo sú tvoje silné stránky?
Vďaka dôrazu na kvalitu a výskum posúvame hranice biometrickej technológie na globálnej úrovni.
  • Ako vidíš svoj prínos do INOVATO?
Chcem komunitu obohatiť o prístup k jednej z najdôležitejších technológii blízkej budúcnosti a o skúsenosti pri navrhovaní inovatívnych riešení a produktov.