V prvom rade, by som Vás chcela upozorniť, ak si budete hľadať informácie na webe, môžu sa Vám ocitnúť na screene rôzne názvy, a aj ich počty. Dokonca je možné, že sa preklikáte na schému s „Ťahákmi“. Konkrétnu definíciu tejto tematiky, však budete zbytočne  hľadať. Keďže nikde  nie je  len jedna presne daná definícia, preto rôzni odborníci  sa vyjadrili o Dizajn thinking výrokmi. Najvýstižnejšia a najkratšia znie:

„Design thinking je proces kreatívneho riešenia problémov.“

Takto sa vyjadrila v jednom článku Leta Staffordová, riaditeľka manažmentu firmy  IDEO. Ak Vás zaujala táto perspektíva, zdieľam s Vami ďalšie zaujímavé výroky tu.

Dizajn myslenie valcuje svet

Táto metóda je vlastne odpoveď na globálne otázky týkajúcich sa nás všetkých. Používa sa v podnikaní, verejných a vzdelávacích inštitúciách, aj medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Prečo to tak ale vlastne je?  Zrejme preto, že istý druh kreativity každý v sebe skrýva, tým je Dizajn myslenie ľahko prístupné. Na to, aby človek túto metódu mohol využívať nemusí byť podnikateľom. Stačí, ak je človek otvorený novým veciam a myšlienkam. Tento model nemá lineárny  charakter.

Na záver niečo o tomto blogu z INOVATO

Ja som sa pokúsila zovšeobecniť v tomto článku čo vlastne Dizajn myslenie je. No zámerom môjho blogu nie je len vypísať definície, ale aj s Vami zdieľať nejaké články, ktoré ma zaujali a sú relevantné k téme. Dúfam, že ste získali do plusu informácie podľa Vašej chuti.

Ako posledné s Vami zdieľam zaujímavé zmýšľanie Edisona & Teslu a Baťovu metódu manažmentu. Edisona & Teslu pokladám za „Designthinkers 19.st.“, ktorí priniesli prevratné inovácie. A prečo si neprečítať o vždy aktuálnej téme ako Večné Baťové princípy zo stránky INOVATO, keď ju máte na dosah práve tu?

Milí čitatelia, do budúceho článku sa majte krásne.

Lucia Tóthová