Prečo spúšťame tento projekt?

Vidíme, že denne sa nám svet mení pred očami a zabehnuté vzorce prestávajú fungovať. Vieme, že v budúcnosti budeme pre vytvorenie doteraz ešte nejestvujúcich vecí potrebovať prepojenie výroby, vývoja, dizajnu a nových sviežich nápadov. V tomto všetkom ale budeme chcieť hľadať aj vyšší zmysel, pretože iba honba za ziskom vie byť unavujúca.

Okrem toho by sme radi dodali našim zákazníkom hodnotu pomocou nových metód. Presvedčili sme sa, že najlepším spôsobom fungovania je spolupráca, kde každý niečo vkladá a zároveň niečo získava. Navyše nás baví pracovať s ľuďmi, s ktorými si môžeme dôverovať a kde cítime, že máme rovnakú krvnú skupinu. Robí nám radosť predstava prepájania drive a skúseností, aby sa mohli vytvoriť úplne nové produkty a služby.

Naše hodnoty

 • spolupráca
 • podnikanie
 • komunita
 • poctivosť
 • zmysel
 • rôznorodosť názorov a skúseností
 • moderné metódy práce

Vízia centra

Vízia je pre nás predovšetkým prostriedkom posunu vpred. Už totiž vieme, že vpred sa musíme „pre-experimentovať“, pretože to je najlepšia cesta. Motivuje nás vytvorenie priestoru, kde sa budú v atmosfére spolupráce stretávať a spolu podnikať študenti, inovátori, vizionári, dizajnéri, projektoví manažéri, potenciálni podnikatelia, mentori, kouči a investori podľa zásady „win-win“. 

Chceli by sme spolupracovať moderným spôsobom, organizovať eventy, dizajnovať a skúšať biznis modely, podporovať dobré podnikateľské nápady, testovať budúce technológie a zdieľať znalosti a hodnoty. Toto všetko v zázemí silnej slovenskej strojárskej firmy, v partnerstve s dynamickými slovenskými konzultantmi a pod dohľadom našich skúsených externých expertov.

Hodnotová ponuka

 • priestor spolupráce, stretnutí a vzdelávania
  spoločné akcie, projekty a biznisy
 • budovanie a podpora podnikateľskej komunity
 • flexibilné možnosti projektovej práce
 • podpora podnikateľských nápadov

Kto sa môže zapojiť?

Cieľom je vytvoriť priestor, ktorý bude prepájať ľudí a firmy z rôznych odborov, ktorí majú záujem ponúknuť svoje znalosti a skúsenosti a prepojiť ich s reálnymi biznis potrebami. Hľadáme partnerov s chuťou do podnikania a spolupráce, ktorí sa stotožňujú s našimi hodnotami a chcú tvoriť hodnoty pre zákazníkov a spoločnosť.

Fungovanie centra

Budeme experimentovať pri hľadaní najvhodnejšej formy spolupráce a sieťovania pre firmy a jednotlivcov. 

KTO STOJí ZA CENTROM

ŠVEC a SPOL s.r.o.

Slovenská firma pôsobiaca v biznise už od roku 1993. Zameriava sa na strojársku výrobu, konštrukciu, vývoj a servis. Vlastní takmer všetky technológie na výrobu nástrojov a súčiastok z plechu a obrábanie veľkých zvarencov. Vyrába nástroje, súčiastky a zostavy, zvarence a jednoúčelové zariadenia na balenie a čistenie. Realizuje vlastný vývoj ultrazvuku a písacích strojov pre nevidiacich. Firma má za sebou niekoľko startup skúseností ešte z čias keď slovo startup nebolo tak moderné ako je dnes. Radosťou pre firmu vždy bola spolupráca s externými partnermi, univerzitami a študentmi.

IPA Slovakia s.r.o.

Inovačná a konzultačná spoločnosť, ktorá začala v priemyselnom inžinierstve a v posledných rokoch sa jej expertíza posúva aj smerom k službám a potrebám malých a stredných firiem. Zaoberá sa projektami v oblasti kontinuálneho zlepšovania, strategických inovácií, optimalizácie procesov a vzdelávania. Na základe svojich dlhoročných skúsenosti a praxe dokáže vytvárať pre firmy praktické riešenia s merateľnými výsledkami.

KONTAKTUJTE NÁS S NÁVRHOM PROJEKTU